Yaptığımız Halı Saha Çeşitleri

Nizami, Kapalı Saha ve Açık Saha Yapımı Hizmetleri

Halı saha çeşitleri 3 ana başlıkta incelenmektedir; Nizami sentetik çim sahalar, Açık halı saha ve kapalı halı saha yapımı olarak ayrılır.

Halı sahalar tamamen müşterinin isteğine göre yapılmaktadır. Hem şekil olarak hem boyut olarak halı saha yapımı çok farklı şekillerde olabilmektedir. Kapalı halı saha yapımı için bir çok alternatif  halı saha çelik konstrüksiyon şekli mevcuttur. Açık halı sahalar için ise genelde 6 ya da 7 metre yükseklik tercih edilmektedir.

Yaptığımız halı saha çeşitleri şöyledir;

Nizami Sahalar: halısaha.net/profesyonel-suni-cim-saha/

Açık Sahalar: halısaha.net/acik-hali-saha-yapimi/

Kapalı Sahalar: halısaha.net/kapali-hali-saha-yapimi/

Halı saha açma maliyeti nedir?
Halı Saha Kurulumu Maliyeti Ne Kadardır?

İyi bir halı saha kurulum maliyeti ve çeşitleri nelerdir, neye göre değişir?

Halı saha yapımı maliyeti konusunda bilgi almak için yazımızı okuyabilir ayrıca bizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Halı saha maliyeti hesaplama programımıza ise aşıdaki linkten erişebilirsiniz;

Halı Saha Maliyet Hesaplama Porgamı >>

Halı sahalar günümüzde “bacasız fabrikalar” olarak nitelendirilmektedir. Bunun sebebi Türkiyemizde futbola olan bağlılık ve yegane spor olarak görülmesidir. Genç orta yaşlı fark etmeden çoğu arkadaş grubu periyodik olarak halı saha maçları yapmayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Bu nedenle müşterisi her zaman bakidir.

Halı saha yapmak fikri yukarıdaki sebepten dolayı bir çok fırsatcı ve zeki yatırımcının aklının bir köşesinde her zaman bulunmaktadır. Peki bir halı saha yaptırmak o kadar kolay mı? Halı sahalar kaça mal olur? Halı saha açma maliyeti nedir? Ne çeşit halı sahalar vardır? Halı saha çeşidine göre kurulum maliyeti nasıl değişir?

Halı saha açma maliyetinizi hesaplamak için sayfamızı ziyaret ederek ücretsiz programımızı kullanabilirsiniz;

Ücretsiz halı saha maliyeti hesaplama programı

Kaliteli bir halı saha kaça mal olur?

İyi bir halı saha açmak için öncelikle maliyet hesabı yapmak gereklidir. Kafanızdaki halı saha türünü ( açık halı saha veya kapalı halı saha ) ve ölçülerini bize bildirirseniz size tam maliyetini söyleyebiliriz. Halı saha kurulum maliyeti kalemleri şunlardır; altyapı betonu, dolgu mıcırı, halı saha çelik konstrüksiyonu, suni çim halı, tel örgü ve ağları, halı saha aydınlatması ve eğer kapalı halı saha yaptırmak istiyorsanız branda veya sac kaplama malzemeleri ve işçiliklerinden oluşmaktadır. Halı saha kaça mal olur sorusunun cevabı bununla da bitmez. Kapalı halı sahalar için proje maliyetleri de devreye girmektedir. Ayrıca soyunma odaları ve kafe kısmının bulunduğu sosyal tesis maliyetini de halı saha yapmanın masraflarının içinde düşünmeniz gerekmektedir.

Halı Saha Çeşitleri ve Boyutlarına Göre Maliyet

Halı saha çeşitleri ve boyutları maliyet hesabında en önemli kriterdir. Maliyet hesaplamak için halı saha kurulum aşamaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için diğer yazımızı okumanızı tavsiye ederiz;

7 Adımda Halı Saha Maliyeti Nasıl Hesaplanır? 

Halı saha maliyetleri açık halı saha veya kapalı halı saha olmasına göre, sahanın boyutlarına, kullanılan suni çim halı kalitesine göre değişmektedir. Bu konularda diğer sayfalarımızı da inceledikten sonra bize fiyat için ulaşabilirsiniz.

İngilizce halı saha yapımı sayfamız: https://5asidefootballpitch.blogspot.com/