Tarihçe

2006 yılından bu yana özellikle spor yapıları sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Özellikle açık ve kapalı halı sahalar ile birlikte, basketbol sahası ve tenis kortu gibi çeşitli spor alanları da Spor Yapı ürün gamı içerisinde bulunmaktadır. Bu güne kadar Spor Yapı çatısı altında onlarca kapalı halı saha, açık halı saha, nizami saha, tenis kortu ve basketbol sahaları yanı sıra tavuk çiftliği, hayvan damı ve çelik fabrika konstrüksiyon hangar türünde çelik yapılar başarı ile tamamlanmıştır. En büyük gururumuz yapılarımızın sağlıklı şekilde ayakta kalmasıdır. Çelik konstrüksiyon işlerimizi Neon Metal markası adı ile yapmaktayız.

Ortaklar

Ayrıca nizami sahalar için Fifa 1 Star ve Fifa 2 Star sertifikalı profesyonel futbol zeminleri de suni çim halı üretim fabrikası olan ve aynı zamanda bayisi olduğumuz Reform Sports ile ortaklaşa projelendirilerek en hızlı şekilde teslim edilmektedir. Halı saha ve tenis kortu gibi suni çim zemin kullanılan bütün projelerimizde yüksek kaliteli ve Fifa akrediteli laboratuvarlar tarafından onaylanmış Refturf marka sentetik çim kullanmaktayız.

Daha hızlı ve daha geniş kapsamlı spor kompleksleri yapabilmek amacı ile yeni bir müteahhit ortak ile yolumuza devam etme kararı aldık. Müteahhit ortağımız 1989 yılından bu yana İstanbul’da onlarca başarılı inşaat projesini tamamlamıştır. Hedefimiz yeni ortağımız ile büyük spor kompleksleri ve stadyum projelerine girerek Türkiye’ye konsept spor alanları kazandırmaktır.

Çalışma Alanları: Spor Alanları Yapımı

Şu anda en batıdan en doğuya kadar geniş kadrosu ile Türkiye’nin her yerinde inşaat yapabilmektedir. Her konuda uzman ekiplerimiz deneyimlerini işlerine yansıtmaktadırlar. Sentetik çim halı ekiplerimiz, diğer spor zeminleri ekiplerimiz, çelik konstrüksiyon ekiplerimiz ve branda montaj ekibimiz uzmanlık alanlarına göre şantiyelerde yerini almaktadır.

Mühendislik Katkısı

Mühendislik disiplinimiz dolayısı ile her projeye yepyeni bir sayfa açıyoruz ve yeniden hesaplıyor yeniden çizimler yapıyoruz. Müşterimiz proje daha başlamadan kafasındaki tesisi 3D olarak görme şansını yakalamaktadır. Metrik sistemde bire bir oranda yaptığımız çizimler gerçeği ve geleceği yansıttığı için sonucun ne olacağını önceden görebilme fırsatına sahip olacaksınız.

Mühendislik disiplinimizin getirdiği bir diğer artı ise sağlam çelik yapılar inşa etmek olmuştur. Her projemizde bölgeye en uygun çelik yapıyı statik olarak üretmekteyiz. Halı saha yapan firmalar arasında açık ara en yüksek tonajda demir kullanmaktayız. Ayrıca sürekli yeni ve konsept kapalı saha projeleri de geliştirmekteyiz.

İnovatif Sportif Yapılar

Gelişme isteği ve yarışta her zaman bir adım önde olma dürtüsü ile Türkiye’de ve hatta dünyada bile daha önce yapılmamış olan Üzeri Açılır Kapanır Kapalı Halı Saha projemizi tasarlamış bulunuyoruz. 3D çizimleri hazır olan sistemin mekanik yapısı da en az sorun çıkartacak şekilde tasarlanmıştır.