Açık halı saha yapımı ve halı saha maliyeti öğrenmek için lütfen arayın: 0552 269 61 61

Açık Halı Saha Yapımı Maliyeti ve Kurulumu

Halı Saha Yapımı ve Spor Sahaları Yapımı: Açık Halı Saha Projelendirme ve Kurulum

Açık halı saha yapımı ölçüleri 30m x 50m ve 20m x 40m arasında değişmektedir. Ticari amaçlı kullanılacak halı sahalar için en ideal ve yaygın ölçüler 30m x 50m olarak bilinmektedir. Bu ölçülerde bir halı sahada rahatça 7 x 7 kişi olarak maç oynanabilmektedir.

Halı saha yapan firmalar: iletişim: halisahanet@gmail.com

Ülkemizde kişi başına açık halı saha ücretleri 6-8 TL arasında değişmektedir. Halı sahalar günlük en az 4-5 maç alabilmektedir. Gençlerin yoğun olduğu üniversite çevresi gibi bölgelerde 10-12 maç oynatan halı sahalar mevcuttur. Halı saha yatırımı her bölgede kendini çok hızlı öder ve kısa sürede yatırımcısını kara geçirir.

Açık Halı Saha Yapımı Maliyeti Nedir?

Açık Halı Saha Yapım Aşamaları;

> Hatıl beton atılması (25cm genişlik – 50cm derinlik olacaktır),

> Hatıl betonun içine mıcır katmanlarının atılması (üstte 1-2 no, altta 3-4 no),

> Demir ve tel işlerinin yapılması (6-7m uzunluğunda demir, 3-4m tel),

> Halı saha tavan ağı ve yan ağların montajı ( yan ağlar 3m),

> Suni çim halı montajı ( önerilen; 55mm çim halı, 8kg SBR granül, 27kg silis kum dolgu ile)

Açık Halı Saha Yapım Maliyetleri Nedir?

Halı Saha Ölçüleri Etkiler;

Açık halı saha yapımı maliyetleri yapılacak halı sahanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Genel olarak ülkemizde açık halı sahalar 30m x 50m boyutlarındadır. Açık halı sahalar en küçük 20m x 40m ölçülerinde olup ara ölçülerde de yapılabilmektedir. Bu ölçülerden daha büyük veya küçük halı sahalar da isteğe göre yapılabilmektedir.Açık halı saha kurulumu maliyeti nedir

Suni Çim Halı Etkiler;

Ayrıca kullanılan halı saha suni çimi de açık halı saha yapım maliyetini etkiler. Standart fibrile tek renk, fibrile çift renk, monofilament tek renk ve monofilament çift renk modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca sentetik çim halı için genelde siyah SBR granül kullanılmaktadır. Eğer gerçek gri granül yani EPDM tercih edilirse halı saha maliyeti artacaktır.

Çelik Konstrüksiyon Ölçüleri Etkiler;

Açık halı sahalar genelde 6-7m yüksekliğinde çelik konstürksiyondan yapılmaktadır. Daha yüksek halı sahalarda demir maliyeti artmaktadır. Halı saha açma maliyeti ne kadardır öğrenmek için lütfen bizi arayıp bilgi alınız. Halı saha açma maliyeti almak için bize halı saha ölçülerini bildirmeniz yeterli olacaktır.

Halı saha kurulum fiyatları, halı saha yapım maliyeti, halı saha yapımı gibi konular için:

 Açık Kapalı Halı saha çelik konstrüksiyon yapımı: halisahanet@gmail.com

Kapalı Halı Saha Yapımı Maliyeti >>