Kapalı Halı Saha Yapımı & Kapalı Saha Kurulum Maliyeti

Kapalı Halı Saha Kurulum Aşamaları, Çelik ve Halı Saha Suni Çim Malzemeleri ve Fiyatları Nedir?

Kapalı halı sahalar 30m x 50m ile 20m x 40m boyutları arasında değişmektedir. Kapalı halı sahalar için en ideal ölçüler ise 30m x 50m ‘dir. Bu boyutlarda bir kapalı halı sahada 7×7 kişilik takımlarda rahatça maç yapmak mümkündür. Bunun yanı sıra yurt dışında özellikle Avrupa ülkelerinde yapılan halı sahalar konfor nedeni ile genelde kapalı olarak yapılır ve Türkiye’dekine göre daha küçük olmaktadır.

Kapalı halı saha yapımı için en önemli kriter çelik konstrüksiyondur. Kapalı halı saha çelik konstrüksiyonu yapımında azami doğal şartlara dayanabilecek malzemeler kullanılmalıdır. Çelik konstrüksiyon malzemenin maliyet azaltmak için kısılması halı saha çatılarının çökmesine sebebiyet vermektedir; 2016 yılında Türkiye’de 30 üzeri kapalı halı saha bu yüzden çökmüştür.

Spor Yapı’nın bu güne kadar yaptığı hiçbir kapalı halı saha çökmemiştir!

Kapalı halı saha yapımı maliyeti

Kapalı halı saha maliyeti öğrenmek için lütfen bizi arayın: 0532 508 75 28

Kapalı Halı Sahalar 3 Çeşittir;

1- Brandalı Kapalı Halı Sahalar,

2- Sac Kaplama Kapalı Halı Sahalar,

4- PVC Kaplama Kapalı Halı Sahalar

Kapalı halı saha yapımı aşamaları şöyledir

Hatıl beton atılması ve mıcır dolgu,

Demir konstrüksiyonun yapılması (4m yanlar, toplam 12m-13m yükseklik),

Branda montajı (beyaz renk branda üzerine istenilen reklerde çizgiler atılır),

Tel örgü çekilmesi (4m yüksekliğinde 3,5mm PVC kaplama),

Kapalı halı saha tavan ağı gerilmesi (15cm x 15 cm göz aralığında 2mm),

Aydınlatma montajı (400w halide projektör 16-18 adet),

Suni çim halı serilmesi (önerilen 55mm kum ve granül dolgulu)

Kapalı Suni Çim Halı Saha Fiyatları:

Kapalı halı saha yapımı için en önemli kalem sentetik çim halıdır. Kapalı sahalar için suni çim halı fiyatları modellere göre değişmektedir. Suni çim halı saha fiyatları modellerimizden seçerek lütfen bize sorunuz. Suni çim halı saha fiyatları isterken monofilament ve fibrile suni çim halılarımız arasında seçim yapabilirsiniz. Suni çim halı modellerimizden bazıları şöyledir; LSR, LSR-X, DuoGrass, Multisport LSR, Advantage Grass, UltraSpine, Pro-X Spine ve V-Power.

Ayrıca Üstü Açılır Kapanır Halı Saha Yapımı için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Bu kapalı halı saha modelimiz Dünya’da ve Türkiye’de tektir. Sadece As Spor Yapı’ya özel inşa edilmektedir.

Kapalı halı saha malzemeleri yukarıda sayıldığı gibidir ancak bu halı saha yapım malzemeleri kalite farklılıkları gösterdiği için fiyat farklılıkları meydana gelebilmektedir. Müşterilerimizin özel istekleri doğrultusunda daha özel ve farklı yapım malzemeleri kullanabiliyoruz. Örneğin halı saha aydınlatması standart olarak 400W halide projektör olarak kullanılmaktadır ancak bunun yerine LED 100-150W projektörler de isteğe bağlı olarak kullanılabilmektedir. LED projektörler daha pahalıdır ancak elektrik tasarrufu sağlayarak ilerleyen yıllarda tasarruf sağlayarak daha verimli olmaktadır.

Kapalı halı saha yapan firmalar: Spor Sahaları Yapımı, Kapalı Halı Saha Yapımı